Toyota Dream Car Art Contest

Toyota Central Europe - Slovakia vyhodnotila Národné kolo detskej umeleckej súťaže Toyota Dream Car Art

  • V každej z troch vekových kategórií boli vyhlásené 3 najlepšie detské výtvarné práce

4. apríla 2016

Spoločnosť Toyota Central Europe- Slovakia (TCE-SK) vyhodnotila národné kolo detskej umeleckej súťaže Toyota Dream Car Art Contest. V každej z troch vekových kategórií boli vyhodnotené 3-člennou porotou 3 najlepšie detské práce.

Národné kolo medzinárodnej detskej umeleckej súťaže bolo vyhlásené pre obdobie od decembra 2015 do konca januára 2016.  V tomto období dostala TCE - SK poštou umelecké práce od viac ako 100 mladých výtvarníkov z celej Slovenskej republiky.

Najlepšie práce boli zvolené nezávislou 3 člennou porotou. Súťaž bola rozdelená do troch kategórií – do 8 rokov, 8-11 rokov a 12-15 rokov a v každej boli vyhodnotené 3 najlepšie výtvarné práce, ktoré mali vzťah k budúcemu automobilizmu.

Rovnako ako v predošlých rokoch bolo nesmierne náročné vybrať medzi všetkými nádhernými „automobilovými snami“ tie najlepšie, ktoré ďalej postúpia do svetovej súťaže. Ako regionálni organizátori tejto detskej umeleckej súťaže máme nesmiernu radosť z toho, že stále viac detí má záujem podeliť sa s nami o svoje predstavy o budúcnosti automobilizmu. Neobmedzená predstavivosť detí v ich prácach je skutočne úžasná! Chceli by sme sa preto všetkým súťažiacim zo srdca poďakovať za účasť v tohtoročnom národnom kole a už dnes by sme radi sľúbili, že v tejto aktivite chceme aj naďalej pokračovať.

Táto súťaž, ako súčasť celosvetových spoločenských aktivít Toyoty, je otvorená pre deti z mnohých krajín a regiónov a koná sa od roku 2004. V Slovenskej republike sa tento rok jedná o piaty ročník.  Cieľom súťaže je vytvoriť príležitosť pre deti, ktoré maľujú obrázky svojho „auta snov“ v rámci témy „Váš sen - auto budúcnosti“. Tým sa rozvíja nielen ich záujem o automobily, ale deti taktiež pochopia, že mať sen je nielen zábavné, ale taktiež dôležité.

Ocenení výtvarníci svetového finále dostanú pozvánky, aby sa zúčastnili slávnostného ceremoniálu udelenia cien, ktorý sa bude konať v auguste 2016 v Japonsku.

Vítězové národního kola

Kategórie do 8 let:

Karolína Habinakova, Poprad

Maxim Remiaz, Bratislava

Adam Orlovksy, Bratislava

1. miesto
Karolína Habinakova, Poprad

2. miesto
Maxim Remiaz, Bratislava

3. miesto
Adam Orlovksy, Bratislava

Kategórie 8 - 11 let:

Andrea Blažeková, Holic

Natalia Galikova, Holic

Aneta Balogová, Hrčeľ

1. miesto
Andrea Blažeková, Holic

2. miesto
Natalia Galikova, Holic

3. miesto
Aneta Balogová, Hrčeľ

Kategórie 12 - 15 let:

Katarina Valuchova, Holic

Robert Krchen, Ilava

Norbert Zsemlye, Komarno

1. miesto

Katarina Valuchova, Holic

2. miesto
Robert Krchen, Ilava

3. miesto
Norbert Zsemlye, Komarno

Viac informácií:

Petra Tomová
Senior PR&Product Specialist

TOYOTA CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s. r. o.
Gagarinova 7/C
821 01 Bratislava 2
Slovakia

Phone: +421 2 482 138 21
Mobile: +421 911 845 348
petra.tomova@toyota-ce.com
http://newsroom.toyota.eu

Hore Späť